Medik8 kozmetika

Medik8 má produktové rady kozmetiky s rozličnými hodnotami a koncentráciou vitamínov. Britská značka spája účinnosť a jednoduchosť v tzv. CSA filozofii.

Čo je CSA filozofia Medik8?

Hneď ráno sa nechá pôsobiť na pokožku vitamín C a k tomu sa pridá krém s ochranným faktorom ako antioxidant a ochrana proti UV žiareniu. Na noc sa používa kozmetický produkt, ktorý obsahuje vitamín A (retinol).

Prečítajte si viac o kozmetických produktoch Medik 8.

Balenie kozmetických produktov je recyklovateľné ale aj vyrobené z už predtým zrecyklovaných plastov, skla či papiera. Vzniká tak malá zaujímavosť, pretože sa obaly a balenia totožnej produktovej rady kozmetiky od seba jemne odlišujú. Medik 8 plánuje už čoskoro využívať iba plasty od Ocean Plastic, ktorá zbiera plasty na obaly z oceána, mora či riek.

Kozmetika používa napríklad aj sójové farby pre lepšiu udržateľnosť a šetrenie prírody. Aby neprispievala k zvyšovaniu uhlíkovej stopy, tak využíva suroviny od lokálnych dodávateľov aj za cenu vyšších nákladov.

Medik8 produkty s retinolom

Retinol (vitamín A) má na pleť viacero pozitívnych účinkov. Podporuje vypnutie štruktúry pokožky, je exfoliačný, prospieva pri obnove kožných buniek aj zbavuje pokožku odumretých buniek. Zároveň aj zjednocuje tón a farebnosť pleti, účinkuje na hyperpigmentácie či reguluje tvorbu kožného mazu a má protizápalové účinky.

Produkty s vitamínom C

Vitamín C pomáha spomaľovať starnúci proces buniek, predchádza ich poškodeniu, zápalom či strate pružnosti pokožky. Okrem toho pomáha aj rozjasňovať pleť či ju chráni pred UV žiarením. Prečítajte si viac o pôsobení vitamínu C. V ponuke nájdete antioxidačné sérum s obsahom lipidného vitamínu C na očné okolie a redukciu vrások, denné i nočné krémy či najobľúbenejší produkt od Medik8 – vitamínové sérum C-Tetra.

Problémy s akné

Mastná, precitlivela či problematická pleť trápia množstvo ľudí. Objavte exfoliačný potenciál jemných AHA a BHA kyselín vo forme Medik8 peelingov, ktoré eliminujú výskyt baktérií spôsobujúcich vznik akné. Alebo ľahký matujúci denný hydratačný krém bez obsahu olejov a aktivátor kyseliny glykolovej, ktorý ešte podporí pleť v boji proti akné.

Hydratácia pleti


Hľadáte kombináciu prípravkov, ktoré posilnia mladistvý jas, tvorbu kolagénu pleti a zvýšia jej hydratáciu? Objavte produkty Medik8. Krémy, gély, sérum, ale napríklad aj patentovaný peptidový prípravok s obsahom širokospektrálnych antioxidantov či Copper PCA Peptides , ktorý je ideálne a univerzálny spôsob, ak neradi používate pri starostlivosti o pleť veľké množstvo výrobkov.

Tonikum, olej, pena a iné produkty Medik8

Značka Medik8 dodržiava 8 základných pravidiel: jednoduchosť, riešenie na mieru, čistenie pleti, profesionalita, nápady bez hraníc, ručná výroba, technológia, etika. Kozmetika Medik8 vyvíja produkty vhodné na všetky typy a najčastejšie problémy pleti.

Všetky produkty Medik8

Vznik značky Medik8

Farmakológ Elliot Isaacs chcel pomôcť sestre, ktorá mala kožné problémy. Protizápalový krém, ktorý používala pôsobil ešte väčšie zhoršenie jej problému. Isaacs začal skúmať tieto spojitosti a využil aj to, že jeho otec bol farmaceut. Po rokoch vývoja prišiel v roku 2004 na s  prvým produktom Red Alert®. Postupne spoločnosť Medik8 začala vyvíjať šetrné produkty, ktoré nespôsobujú podráždenie, sú plné antioxidantov a vitamínov.