NEOSTRATA Chemický peeling

NeoStrata ProSystem je vysoko účinný povrchový peelingový systém používaný profesionálmi v oblasti starostlivosti o pleť a doktormi, ktorí chcú pacientom poskytnúť klinicky overené výsledky. Tento systém ponúka retinolový peeling, štyri koncentrácie kyseliny glykolovej a dva cielené prospešné peelingy ( čistiaci a rozjasňujúci).

Tento flexibilný systém Nám umožňuje navrhnúť programy ošetrenia špeciálne tak, aby vyhovovali individuálnym potrebám starostlivosti o pleť každého klienta.

NeoStrata ProSystem kozmeticke produkty na chemicky peeling

Výhody chemického peelingu na pokožku

Ošetrením NeoStrata® ProSystem dosiahneme redukciu nežiadúcich pigmentácií, redukciu prejavov akné, zlepšenie štruktúry pokožky, vyhladenie a zjemnenie vzhľadu vrások ako aj pórov. Vysoké koncentrácie kyselín napomáhajú zlepšiť viditeľné nedokonalosti pokožky odlupovaním odumretých povrchových vrstiev pokožky a stimulujú obnovu buniek, aby odhalili zdravšie bunky. Zároveň redukujú tvorbu mazu a pôsobia antibakteriálne na pokožku. Výsledkom je hladšia, zdravšia, mlado vyzerajúca a rozžiarená pokožka. Ošetrujeme prevažne pokožku tváre, ale peeling môžeme aplikovať aj na krk, dekolt, alebo chrbát a ruky.

AHA kyseliny pôsobia keratolytický účinok, pomáhajú uvoľniť a odstrániť odumreté bunky z povrchovej vrstvy pokožky. Pre maximálny účinok odporúčame absolvovať viacero ošetrení v rozostupe viacerých týždňov. Ošetrenie je pomerne krátke, nie je bolestiví a vyžaduje si krátku rekonvalescenciu.

Omladzujúca kyselina glykolová pomáha proti starnutiu pokožky

Kyselina glykolová má preukázateľné výsledky proti starnutiu pokožky naprieč jej viacerými vrstvami. Cielená exfoliácia povrchových vrstiev stimuluje obnovu buniek, rovnomernosť pigmentu pre zlepšenie jasu pokožky a zníženie hyperpigmentácie. Stimuluje kožný matrix a pomáha so starnutím pokožky – zlepšuje štruktúru pokožky, vrátane zníženia počtu a hĺbky jemných vrások.
V salóne IIVS pracujeme s dvoma koncentráciami kyseliny glykolovej 20% s pH 1,6 a 35% s pH 1,3.

Dva cielené prospešné peelingy

Okrem kyseliny glykolovej sú k dispozícií aj dva cielené peelingy, ktoré sa môžu vrstviť pre špecifické potreby pokožky. A to je clarifying peel 30% kyselina mandľová a citrónova s pH 1,6 a brightening peel 30% kyselina citrónová s pH 1,6.

Kyselina citrónová zvyšuje penetráciu kyseliny glykolovej, ak sa aplikuje dve minúty pred kyselinou glykolovou. Umožňuje viac kombinovaných peelingov a je tiež silným antioxidantom. Kombinácia kyseliny glykolovej s mandľovou a citrónovou je veľmi vhodný pre zapálenú a mastnú pokožku. Kyseliny vyčistia pokožku aj bez mechanického zápalu a znižujú pozápalové hyperpigmentácie.

Retinolový peeling Neostrata

Retinolový peeling

Neostrata Prosystem Retinol Peel je efektívny peeling, ktorý obsahuje 3% retinolu plus Retinol Boosting Complex ™. Bezprostredným výsledkom chemického peelingu je redukcia jemných liniek a vrások.

Retinol Peel obsahuje inovatívnu zmes vedecky osvedčených zložiek na doplnenie 3% retinolu.

NeoCitriate®-na produkciu kolagénu a na vyhladenie pokožky s účinkami proti starnutiu

Aminofil® – derivátové prísady na zvýšenie produkcie kolagénu a kyseliny hyalurónovej a vyhladenie viditeľných liniek a vrások

Bisabolol – získaný z harmančeka na upokojenie pokožky Vitamín E-antioxidant, ktorý chráni pokožku pred voľnými radikálmi

Ako bude vyzerať moja pokožka po chemickom peelingu?

Nakoľko chemický peeling patrí medzi intenzívnejšie ošetrenia je bezprostredne po ošetrení sprievodné začervenanie pokožky, jemný pocit pálenia, svrbenia alebo výnimočne aj opuch. Po pár dňoch nastáva k odlupovaniu povrchovej vrstvy pokožky. Tieto pocity sa v priebehu týždňa postupne znižujú, pretože pokožka sa vracia do normálneho vzhľadu

Aké sú kontraindikácie na chemický peeling?

  • tehotenstvo a dojčenie
  • rosacea a citlivá pokožka
  • infekčné ochorenia pokožky
  • Perorálna, alebo topická liečba isotretinoinom

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.