Britská značka Medik8 bola založená v roku 2009 kozmetickým chemikom Elliotom Isaacs. Vedcovi sa nepáčil trend “čistej” a prírodnej kozmetiky na trhu, ktorý spochybňoval účinnosť a bezpečnosť komerčnej kozmetiky. Jeho cieľom bolo vyvinúť kozmetiku v etickom prostredí, s využitím svojich vedomostí z oblasti biochémie a pracovať s vedecky podloženými aktívnymi látkami. Jej poslaním je získať a udržať si krásnu pokožku pre život, čo tvorí aj slogan značky v originály “beautiful skin for life”. 

 

Medik8 sa predáva iba v autorizovaných klinikách, salónoch, a špecializovaných e-shopoch. Preto má každý autorizovaný predajca k dispozícií vyškolený personál, ktorý vie nastaviť vhodnú starostlivosť, a odpovedať na obavy zákazníkov ohľadom produktov.

Ako vznikla značka Medik8?

Elliot, absolvent Katedry farmakológie a fyziológie na Leedsskej univerzite a syn farmaceuta, sa koncom 90. rokov rozhodol pomôcť svojej sestre, u ktorej sa objavilo začervenanie kože, ktoré nezmizlo. Jeden pleťový krém, ktorý používala, vyzeral, že obsahuje správne protizápalové účinné látky, ale paradoxne sa zdalo, že paradoxne spôsobuje väčšie podráždenie, ako upokojuje. Elliot sa rozhodol preskúmať tento problém a zistiť, či by pomocou malého laboratória v lekárni svojho otca mohol vyrobiť lepší produkt. Týždne sa zmenili na mesiace a s prípadným úspechom v upokojení začervenania jeho sestry bolo prijaté rozhodnutie vyrobiť túto krémovú receptúru. Uplynulo niekoľko rokov uspokojivými regulačnými krokmi, kým spoločnosť Medik8 uviedla na trh produkt Red Alert® v roku 2004. Teraz má spoločnosť Medik8 kompletný sortiment proti starnutiu, pričom filozofiu „výsledkov bez podráždenia“ berie na čistiace prostriedky, antioxidanty, zosvetľovače, retinoidy, hydroxykyseliny, peelingy a ďalšie.

Intenzívna starostlivosť aj pre citlivú pokožku

Medik8 vyrába produkty vhodné pre citlivú pokožku bez toho, aby bola znížená ich účinnosť, preto ich môže používať každý. Ešte stále prevláda mýtus, že kozmetika určená na citlivú pokožku nie je taká efektívna, lebo je menej dráždivá. Predtým sa nesprávne predpokladalo, že najlepšie účinky dosiahli agresívne produkty, ktoré spôsobili zápal. Stojí za tým myšlienka, že agresívne produkty vyvolajú zápal, a tým naštartujú prirodzené obranné mechanizmy pokožky. Aktuálny názor podložený vedeckými výskumami však preukázal, že nadmerný zápal môže poškodiť bunky. Týmto spôsobom môže dôjsť k poškodeniu pokožky, ktoré spôsobí predčasné starnutie.

Výzvou pre Medik8 bolo dosiahnuť, aby aktívne látky boli menej agresívne bez zníženia ich potencie. Využívajú na to viacero spôsobov, napríklad pomocou enkapsulovaného filmu, chirálne správnych aktívnych látok, nekyselinových derivátov a patentovaných anti-erytémových technológií. Samozrejme pri niektorých aktívnych látkach, ako sú napríklad AHA kyselina, alebo retinol sa nedá úplne zabrániť jemnému prekrveniu, alebo štípaniu. Farmakológovia Medik8 však minimalizovali stupeň podráždenia v kompletnom portfóliu značky.

Čo znamená názov Medik8?

Názov Medik8 je odvodený od 8 interných pravidiel, ktoré firma dodržiava. Značka prevádza rozsiahle testy, aby udržala vysokú účinnosť svojich produktov.

  1. Jednoduchosť.  Odkrývajú tajomstvo anti-age starostlivosti. Jednoduchý návod v podobe CSA filozofie.
  2. Riešenie na mieru. Medik8 ponúka produkty na všetky typy a problémy pokožky.
  3. Čistenie pleti. Vedia aké produkty používať, a ktorým sa naopak vyhnúť, aby rešpektovali prirodzený ochranný film pokožky.
  4. Profesionalita. Registrované kozmetičky Medik8 musia byť vždy plne preškolené na produktové portfólio a ošetrenia, aby získali odborné znalosti pre čo najlepšiu starostlivosť.
  5. Nápady bez hraníc. Medik8 je nezávislá kozmetická spoločnosť s najmodernejšími laboratóriami, ktoré vyvíjajú produkty vďaka vlastným formuláciam.
  6. Ručná výroba. Aby spoločnosť zaručila najvyššiu účinnosť sú produkty vyrábané v malých sériach vo vlastných ISO certifikovaných laborátoriach.
  7. Technológia. Medik8 vyvíja a často patentuje vlastný výskum. Spolupracuje s univerzitami a akademickými pracovníkmi.
  8. Etika. Medik8 produkty sú 100% vegánske, zároveň sa firma zaviazala v maximálnej možnej miere minimalizovať dopad na životné prostredie. Využíva lokálnych dodávateľov surovín, aj napriek vyššej cene a recyklovateľné materiály.

Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator je produkt určený na problematickú pleť. Obsahuje veľmi ľahký matujúci denný hydratačný krém bez obsahu olejov a aktivátor kyseliny glykolovej, ktorý ešte…

52,00 

Získajte zdravím žiariacu pleť v súlade s ekologickým prístupom. Vo vianočnom balíčku Celebrated získate jemné exfoliačné tonikum Press & Glow a klasické sérum s vitamínom A Crystal Retinal…

70,00 

48,00 

Zoznámte sa s protivráskovou filozofiou CSA od Medik8 v základnom balíčku CSA Philosophy Kit, ktorý obsahuje najpredávanejšie séra s vitamínom C a vitamínom A.

127,00 

Získajte tak krásnu pleť, ktorú si všimne aj vaše okolie vďaka vianočnému balíčku Reflection od Medik8. Ak vás trápi pleť, ktorá vyzerá unavene a objavujú sa na nej…

77,00 

Doprajte pleti regeneráciu po náročných kozmetických ošetreniach a zbavte sa napnutej či nadmerne suchej pleti so šupinkami vďaka pleťovej maske Ultimate Recovery Bio-Cellulose Zinc Mask.

68,00 

Prečítajte si aj o ošetreniach pleti v salóne IIVS: