Britská kozmetická značka Medik8

Kozmetická značka Medik8 bola založená v roku 2009 kozmetickým chemikom Elliotom Isaacsom. Vedcovi sa nepáčil trend „čistej“ a prírodnej kozmetiky na trhu, ktorý spochybňoval účinnosť a bezpečnosť komerčnej kozmetiky. Jeho cieľom bolo vyvinúť kozmetiku v etickom prostredí, s využitím svojich vedomostí z oblasti biochémie a pracovať s vedecky podloženými aktívnymi látkami. Jej poslaním je získať a udržať si krásnu pokožku pre život, čo tvorí aj slogan značky v originály „beautiful skin for life“.

Medik8 sa predáva iba v autorizovaných klinikách, salónoch, a špecializovaných e-shopoch. Preto má každý autorizovaný predajca k dispozícií vyškolený personál, ktorý vie nastaviť vhodnú starostlivosť, a odpovedať na obavy zákazníkov ohľadom produktov.

Ako vznikla značka Medik8?

Elliot, absolvent Katedry farmakológie a fyziológie na Leedsskej univerzite a syn farmaceuta, sa koncom 90. rokov rozhodol pomôcť svojej sestre, u ktorej sa objavilo začervenanie kože, ktoré nezmizlo. Jeden pleťový krém, ktorý používala, vyzeral, že obsahuje správne protizápalové účinné látky, ale paradoxne sa zdalo, že paradoxne spôsobuje väčšie podráždenie, ako upokojuje. Elliot sa rozhodol preskúmať tento problém a zistiť, či by pomocou malého laboratória v lekárni svojho otca mohol vyrobiť lepší produkt. Týždne sa zmenili na mesiace a s prípadným úspechom v upokojení začervenania jeho sestry bolo prijaté rozhodnutie vyrobiť túto krémovú receptúru. Uplynulo niekoľko rokov uspokojivými regulačnými krokmi, kým spoločnosť Medik8 uviedla na trh produkt Red Alert® v roku 2004. Teraz má spoločnosť Medik8 kompletný sortiment proti starnutiu, pričom filozofiu „výsledkov bez podráždenia“ berie na čistiace prostriedky, antioxidanty, zosvetľovače, retinoidy, hydroxykyseliny, peelingy a ďalšie.


Medik8 produkty v eshope


Micellar Mousse

Micellar Mousse

Čistiaca a vyživujúca micelárna pena vďaka obsahu olivového oleja, extraktu z moringy olejodarnej…

28,00 €


Advanced Night Eye

Advanced Night Eye

Nočný očný krém sa aj cez svoje nabité zloženie rýchlo vstrebáva a okamžite…

42,00 €

C - Tetra Eye

C – Tetra Eye

Užite si silu klasického antioxidačného séra C-Tetra s koncentráciou a účinkom priamo cieleným…

23,00 €


Calmwise Serum

Calmwise Serum

Pokožka so sklonmi k začervenaniu často pne, páli, štípe a je nadmerne citlivá…

36,00 €


Crystal Retinal 10

Crystal Retinal 10

Využitím zapuzdreného retinaldehydu – novej revolučnej formy vitamínu A  Medik8 urýchlil proces vyhladzovania,…

92,00 €

Intenzívna starostlivosť aj pre citlivú pokožku

Čo znamená názov Medik8?

Názov Medik8 je odvodený od 8 interných pravidiel, ktoré firma dodržiava. Značka prevádza rozsiahle testy, aby udržala vysokú účinnosť svojich produktov.

  1. Jednoduchosť.  Odkrývajú tajomstvo anti-age starostlivosti. Jednoduchý návod v podobe CSA filozofie.
  2. Riešenie na mieru. Medik8 ponúka produkty na všetky typy a problémy pokožky.
  3. Čistenie pleti. Vedia aké produkty používať, a ktorým sa naopak vyhnúť, aby rešpektovali prirodzený ochranný film pokožky.
  4. Profesionalita. Registrované kozmetičky Medik8 musia byť vždy plne preškolené na produktové portfólio a ošetrenia, aby získali odborné znalosti pre čo najlepšiu starostlivosť.
  5. Nápady bez hraníc. Medik8 je nezávislá kozmetická spoločnosť s najmodernejšími laboratóriami, ktoré vyvíjajú produkty vďaka vlastným formuláciam.
  6. Ručná výroba. Aby spoločnosť zaručila najvyššiu účinnosť sú produkty vyrábané v malých sériach vo vlastných ISO certifikovaných laborátoriach.
  7. Technológia. Medik8 vyvíja a často patentuje vlastný výskum. Spolupracuje s univerzitami a akademickými pracovníkmi.
  8. Etika. Medik8 produkty sú 100% vegánske, zároveň sa firma zaviazala v maximálnej možnej miere minimalizovať dopad na životné prostredie. Využíva lokálnych dodávateľov surovín, aj napriek vyššej cene a recyklovateľné  materiály.

Tento luxusný balíček je úplná bomba! Kombinácia 3 ikonicky…

495,00 €


Micellar Mousse Travel

Micellar Mousse Travel

Čistiaca a vyživujúca micelárna pena vďaka obsahu olivového oleja,…

9,00 €


r-Retinoate očné sérum

r-Retinoate očné sérum

Doprajte si viditeľné omladenie očného okolia už za 4…

104,00 €


Natural Clay Mask

Natural Clay Mask

Doplňte svoju starostlivosť o problematickú pleť o intenzívnu ílovú…

32,00 €


The CSA Kit Retinol Edition

The CSA Kit Retinol Edition

Zoznámte sa s protivráskovou filozofiou CSA od Medik8 v…

127,00 €


Viac produktov Medik8

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.