Frakčná rádiofrekvencia ELLISYS

Bipolárna frakčná rádiofrekvencia je minimálne invazívne ošetrenie pokožky. Počítačom riadená rádiofrekvencia vytvorí jemnú mikromriežku v epidermis a spôsobuje koaguláciu, ktorá hĺbkovo stimuluje tvorbu kolagénu a elasticitu pokožky.

Ako funguje frakčná rádiofrekvencia?

Pomocou sterilných aplikátorov s pozlátenými ihlami, ktoré sa dajú nastaviť na hĺbku vpichu 0,5 – 3,5 mm sa kontrolovane dopraví intenzívna rádiofrekvenčná energia do hlbokých podkožných vrstiev, priamo ku kolagénovým a elastínovým vláknam v dermis.

Každý impluz je navyše doplnený červenou a modrou LED terapiou na regeneráciu a dezinfekciu pokožky. Červené LED impulzy stimulujú fibroplasty a zvyšujú celkovú produkciu kolagénu, vlhkosť pokožky, zlepšujú tonus a textúru pleti. Modré LED svetlo pôsobí antibakteriálne a dezinfekčne. LED svetlo zároveň signalizuje dĺžku prieniku účinnej energie do pokožky. Počas zákroku svetlo ohraničuje ošetrovanú oblasť, čím pomáha vyhnúť sa duplicite a znižuje riziko vynechania niektorej časti.

Prístroj má širokospektrálne nastavenia, k dispozícií sú 3 typy sterilných aplikátorov a 2 typy izolácie rádiofrekvenčnej energie. Pri omladení pokožky sú ideálne izolované ihly, kedy sa používa aplikátor s 25 ihlami. Izolovaná tepelná energia nepôsobí po celej hĺbke vpichu, ale je koncentrovaná iba na jeho konci. Vďaka tomu pôsobí hlbšie ako neizolovaná.

Na problematickú pokožku, ktorá je príznačná aj množstvom jaziev a rozšírených pórov je vhodná neizolovaná energia, ktorá pôsobí po celej hĺbke vpichu. Pri tomto type ošetrenia sú k dispozícií 2 typy aplikátorov a to 49 ihiel, alebo 14 ihiel.

frakčná rádiofrekvencia, izolované mikroihly, neizolované mikroihly
Na obrázku je zobrazený rozdiel medzi izolovanými a neizolovanými ihlami.

Prehriatie kolagénových vlákien spôsobuje okamžité vypnutie pokožky. Zároveň stimuluje produkciu nových kolagénových vlákien bez povrchového poškodenia epidermis. Ku konečnému liftingu pleti dochádza postupne v priebehu nasledujúcich týždňov po zákroku.

Jemná perforácia pokožky viditeľne zmenší veľkosť rozšírených pórov, vzhľad jaziev a reguluje tvorbu mazu. Pre dlhotrvácny a maximálny efekt sa odporúča opakovať 3 ošetrenia s mesačným rozstupom.

Hlavné účinky frakčnej rádiofrekvencie:

 • omladenie a vypnutie pokožky,
 • redukcia akné a jaziev po akné,
 • 3D lifting pokožky,
 • redukcia vrások,
 • zmenšenie rozšírených pórov,
 • korekcia vzhľadu strií,
 • spevnenie ochabnutej pokožky,
 • redukcia celulitídy,
 • zvyšuje prienik aktívnych látok do pokožky.

Pred mikroihličkovou rádiofrekvenciou sa používa anestetický krém, ktorý zaručí bezbolestný zákrok. Pri zákroku sa používajú sterilné séra podľa typu pleti, ktoré podporia regeneráciu a konečný výsledok ošetrenia. Na výber máme hydratačné. liftingové, depigmentačné, protizápalové a upokojujúce sérum.

Súčasťou ošetrenia je aj LED terapia, ktorá zmierni podráždenie a urýchli proces regenerácie pokožky.

Bezprostredne po ošetrení je pokožka mierne opuchnutá a červená. Pokožka po ošetrení nepotrebuje rekonvalescenciu. Po ošetrení je potrebné chrániť pokožku UV ochranou. Deň po ošetrení nie je vhodné aplikovať dekoratívnu kozmetiku na pleť.

Cena ošetrenia je od 100€ podľa lokality.

Prístrojové ošetrenia sa môžu vykonávať iba na zdravej pokožke a nie sú vhodné v nasledujúcich prípadoch:

 • akútne alebo infekčné ochorenie kože,
 • cievne ochorenie kože / rosacea,
 • keloidné ( vystúpené ) jazvy,
 • bradavice,
 • kardiostimulátor,
 • tehotenstvo,
 • aktívne herpesy,
 • solárne keratózy.

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.