Trápia vaše oči opuchy? Tieto typy Vám pomôžu ich eliminovať.

Pokožka v očnom okolí je jemnejšia ako pokožka na zvyšku tváre. Nenachádza sa v nej ani toľko podkožného tuku, teda mazových žliaz a preto častokrát pôsobí aj suchšie a farebne nejednotne. Pre očné okolie sú špecifické aj vačky a opuchy, ktoré sú sprievodné s pribúdajúcim vekom.

V niektorých prípadoch môžu byť vačky pod očami spôsobené hypotyreózou (nedostatočná činnosť štítnej žľazy), ako aj problémami s lymfatickým systémom, alebo obličkami, či pečeňou. Poraďte sa preto s lekárom, ak si myslíte, že za vaše vačky pod očami sú zodpovedné tieto diagnózy.

Aký je rozdiel medzi opuchmi a vačkami pod očami.


Vedeli ste, že je rozdiel medzi opuchmi pod očami a vačkami pod očami? Vedeli ste tiež, že dlhodobé opuchy môžu viesť k vakom pod očami? Dovoľte mi to bližšie vysvetliť.

Opuch pod očami
Opuch považujeme len za dočasný stav. Najvýraznejši býva prvé 2 až 4 hodiny po prebudení. Spôsobujú ho veci ako slané jedlá (najmä konzumácia slaných jedál v noci), alergie a plač. Spánok tiež zohráva úlohu pri tvorbe opuchov, pretože vaše telo leží 7-8 hodín, čo spôsobuje nesprávne odvádzanie tekutín. Po prebudení a udržiavaní vzpriamenej polohy by sa opuchy mali zlepšiť.

Vačky pod očami
Pojem „vačky pod očami“ označuje uvoľnenú, ochabnutú pokožku, ktorá stratila svoju pevnosť a pružnosť. Vačky pod očami začínajú ako opuchy pod očami. V priebehu času chronické opuchy roztiahnu kožné tkanivo do bodu, kedy už nebude pokožka dostatočne pružná. V skutočnosti sa spojivové tkanivá, ktoré pripevňujú kožu k orbitálnej kosti zhoršujú. Výsledkom je vačok tuku známy ako „tukové vankúšiky“. Tie sa zvyčajne začínajú objavovať, keď majú ľudia okolo 40 rokov, kedy pokožka prirodzene začína strácať svoju pružnosť. Bohužiaľ, vačky pod očami sa považujú za trvalé.

Ako predísť opuchom v očnom okolí?

Pravidelný a hlboký spánok

Kvalitný spánok je nevyhnutný pre správnu metabolickú funkciu pokožky. Spánková deprivácia iba prehlbuje vzhľad vrások a tmavé kruhy pod očami.

Správna poloha pri spánku

Ležanie na bruchu, alebo dlhodobo iba na jednej strane tela prehlbuje vzhľad vrások v očnom okolí. Ideálna poloha pri spánku je na chrbte a na primerane vysokom vankúši, aby ste podporili správny odvod tekutín v lymfatickej sústave, a znížili zbytočné zadržiavanie vody. Pokiaľ je vankúš príliš nízky spôsobuje to nesprávne odvádzanie tekutín, a ráno sú opuchy výrazejšie.

Umývanie studenou vodou a obklady

Umývanie studenou vodou, alebo studená sprcha hneď ráno stimulujú dilatáciu ciev, a napomáhajú odplaveniu nahromadených tekutín. Nízke teploty sťahujú krvné cievy, čím bránia prietoku tekutiny do kožného tkaniva. To napomáha eliminovať vzhľad a tvorbu opuchov pod očami. Ak sa teda zobudíte s opuchnutými očami, skúste na očné okolie aplikovať cez suchú vreckovku niečo z mraziaka.

Nebojte sa peelingu v očnom okolí

Na očnom okolí neraz vynechávame peelingy, čo je veľká škoda. Jemné peelingy podporujú mikrocirkuláciu krvi, zlepšujú transport aktívnych látok do pokožky, rozjasňujú tón pokožky. Peeling navyše zabraňuje vzniku mílií, ktoré sa najčastejšie tvoria v očnom okolí.

Alkohol a slané jedlá zhoršujú stav opuchov

Alkoholické nápoje pôsobia ako toxíny a diuretiká ( zvyšujú vylučovanie vody z tela), obsahujú množstvo cukrov, ktoré podporujú vznik mikrozápalov a ich konzumácia má množstvo negatívnych účinkov pre našu pokožku. Sodík, ktorý sa nachádza v slaných potravinách, podporuje zadržiavanie vody pod očami, čo vedie k nadmernému opuchu očného tkaniva. To je dôvod, prečo by ste sa mali vyhnúť konzumácii slaných jedál v noci. Pokiaľ ste už konzumovali alkohol, alebo slané jedlá, tak vypite pred spaním množstvo vody, aby ste eliminovali vznik opuchov.

Najobľúbenejšie produkty na očné okolie v našom e-shope

https://iivs.sk/produkt/crystal-retinal-ceramide-eye/

Trápia vaše oči opuchy? Tieto typy Vám pomôžu ich eliminovať.

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.