Obľúbenosť Vitamínu C v posledných rokoch nesmierne stúpla. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete zaradiť do svojej starostlivosti? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať pokožku zdravú a chránenú?

Je to výborný antioxidant

Vitamín C stabilizuje voľné radikály, vďaka čomu zabraňuje poškodeniu buniek. Spomaľuje predčasné starnutie pokožky, tvorbu zápalov aj stratu elasticity.  Vitamín C bráni aj pred poškodením pokožky, ktoré môže spôsobiť UV žiarenie.

Zjednocuje hyperpigmentácie a tón pokožky

Vedecké štúdie potvrdili, že kyselina L- ascorbová ( najviac známa a používaná forma vitamínu C)  má preukázateľne rozjasňujúce účinky na nežiadúce hyperpigmentácie. Po zaradení produktu s vitamínom C je potrebné čakať niekoľko týždňov na prvé výsledky s korekciou pigmentácií, efekt sa nedostaví hneď.

Napomáha tvorbe kolagénu a zlepšuje reliéf pokožky

S vyšším vekom sa Nám spomaľuje tvorba kolagénovych vlákien, ktoré sú zodpovedné za pružnosť pokožky. Vitamín C nielenže, napomáha procesu tvorby nového kolagénu, ale aj chráni tento nesmierne dôležitý proteín pred poškodením.

Podľa čoho vyberať správnu koncentráciu Vitamínu C?

Napriek tomu, že vitamín C urýchľuje regeneráciu pokožky, pri nesprávnej koncentrácií ju môže aj ľahko podráždiť. Ak máte suchý typ pleti, alebo trpíte chronickým ochorením pokožky, potom odporúčam koncentráciu do 10%. V prípade zdravej pokožky odporúčam postupne zvyšovať koncentráciu vitamínu C, a nekupovať na začiatok príliš silné produkty, ak ste s vitamínom C nemali predtým skúsenosti.

Ako ho správne zaradiť do starostlivosti o pleť, a ako ho kombinovať?

Pre jeho silné antioxidačné účinky je výborný v rannej starostlivosti o pokožku. Na vyčistenú pokožku nanesiete pár kvapiek, následne aplikujete očný krém, krém a SPF. Pri začiatkoch používania môže jemne prekrviť pokožku, jemné začervenanie je preto úplne v poriadku.

Vitamín C je najúčinnejší s nízkym pH, preto nie je úplne optimálne ho kombinovať s kyselinami, alebo retinoidmi. Miesto vrstvenia tieto aktívne látky radšej striedajte a vyvarujte sa tak potencionálnej iritácií.

Pozor na uskladnenie Vitamínu C

Napriek všetkým benefitom má Vitamín C aj značnú nevýhodu oproti iným aktívnym látkam. Je ňou rýchla oxidácia a znehodnotenie produktu. Preto je nesmierne dôležité, aby ste produkty s jeho obsahom doma správne uschovávali. Preferujte produkty v tmavom nepriehľadnom skle, alebo obaly s UV ochranou. Uskladnite ich mimo dosahu denného svetla, a tiež mimo dosahu tepelného zdroja. Jemná zmena farby ku koncu spotreby sér a krémov s obsahom vitamínu C je v poriadku, ale ak je sprievodná aj zmena vône produktu , tak už ho nepoužívajte ďalej.

antioxidačné sérum s čistým vitamínom C

Ktoré produkty odporúčame?

Ak už používate vitamín C a chcete z neho vyťažiť maximum, potom odporúčame C tetra intense sérum

Ak máte veľmi citlivú reaktívnu pleť a chcete s vitamínom C len začať; C tetra cream

V prípade normálnej a zrelej pleti budú na začiatok ideálne tieto produkty; Pure C 15 serum , alebo Monoderma C10

Pre mastnú pokožku, alebo silné hyperpigmentácie bude vhodná vyššia koncentrácia v podobe Vitaboost C concentrate  Super C ferulic .

Categories: Naše značky