Objavte pozitívne účinky vitamínu C na pokožku

Vitamín C, inak známy aj ako kyselina askorbová, pomáha regenerácii pokožky, podporuje tvorbu kolagénu v tele, spomaľuje procesy starnutia kože či pomáha chrániť pre UV žiarením.

Využitie vitamínu C v kozmetike

Zaradiť céčko do starostlivosti o pokožku je veľmi rozumné riešenie. Kyselina askorbová už po niekoľkých týždňoch dokáže rozjasniť pleť a pomáha proti hyperpigmentáciam.

Vitamín C je veľmi nápomocný aj tým, že chráni kolagén, ktorý dodáva našej pokožke pružnosť a pevnosť. Stabilizáciou voľných radikálov zabraňuje poškodzovaniu kožnej bunky, čím potláča príznaky starnutia.

Koncentrácia a dávkovanie vitamínu C

Céčko dobrý pomocník, ale pri nesprávnom používaní môže aj dráždiť pokožku. Ďalšou nevýhodou je jeho časté znehodnotenie nesprávnym skladovaním, čo ma často za následok rýchlu oxidáciu. Prečítajte si viac na našom blogu ako si vybrať vitamín C na pleť či ako ho správne skladovať.

Krémy s céčkom

Objavte krémy na viacero typov pleti, ich hydratáciu či anti-aging krémy určené na každodenné použitie. Céčko dodáva krémom antoxidačnú funkciu vďaka lipidom, ktoré pomáhajú pokožku chrániť pred pôsobením voľných radikálov či glykácii.

 • Advanced Day Eye Protect™

  Hydratačný krém na jemnú oblasť okolo očí. Redukuje vrásky, chráni jemnú kožu pred slnečným, infračerveným a modrým žiarením, aj pred znečistením a glykáciou. Zbaví vás tiež opuchov a kruhov pod očami. 

 • C tetra cream

  C-Tetra Cream obsahuje unikátne hydratačné magnety, ktoré do pokožky priťahujú vlahu z okolitého prostredia i hlbokých vrstiev kože.

 • Cream Cleanse

  Odstráni každodenné nečistoty i make-up šetrne a upokojí pleť. Hydratáciu zaistí kakaové maslo, pomarančový olej a glycerín. Môže sa používať aj na očné okolie.

 • Daily Radiance Vitamin C

  Denný hydratačný krém s vitamínom C. Popri antioxidácii chráni pred UV žiarením (SPF 30). Redukuje vrásky, nadmernú pigmentáciu. Spevní a rozžiari pleť

 • Surface Radiance Cleanse

  Čistiaci gél s obsahom mangostanu a AHA/BHA kyselín. Jemne obnovuje povrch pleti vďaka komplexu látok podporujúcich exfoliáciu, vás zbaví nečistoty z pórov.

 • The CSA Kit Retinol Edition For Men (Copy)

  Zoznámte sa s protivráskovou filozofiou CSA od Medik8 v základnom balíčku The CSA Kit Retinol Edition For Men, ktorý obsahuje najpredávanejšie séra s vitamínom C a vitamínom A v strednej sile. S The CSA Kit Retinol Edition For Men viditeľne obnovíte a revitalizujete pleť, a zároveň ušetríte v porovnaní s tým, ako keby ste si produkty kupovali samostatne.

Sérum s obsahom vitamínu C

Nedajú vám spávať tmavé škvrny na pleti a vrásky? Zjednoťte tón a farby pokožky, podporte ochranu kožných buniek a bojujte proti viditeľným známkam starnutia pomocou efektívnych sér, ktoré majú rôzne obsahy vitamínu C, takže si naozaj vyberite podľa vašich potrieb. Doprajte si maximum, čo vašej pleti dokáže vitamín C ponúknuť.

 • Pure C15 sérum

  Antioxidačné sérum s čistým 15% vitamínom C na tmavé škvrny a vrásky. Pleť bude spevnená a chránená proti voľným radikálom.

 • Advanced Day Total Protect

  Pposkytuje okamžitú a dlhotrvajúcu hydratáciu po celý deň, silná širokospektrálny UVA a UVB ochrana pomáha predchádzať starnutiu pleti a vzniku jej poškodenia.

 • C – Tetra Eye

  Užite si silu klasického antioxidačného séra C-Tetra s koncentráciou a účinkom priamo cieleným na oblasť očného okolia.

 • Calmwise Serum

  Pokožka so sklonmi k začervenaniu často pne, páli, štípe a je nadmerne citlivá na negatívne vplyvy okolia. Sérum prináša úľavu a redukuje prejavy starnutia pleti.

 • Super C Ferulic

  Najsilnejšie sérum s vitamínom C od Medik8. Obsahuje vysoko stabilnú 30% kyselinu ethylaskorbovú (vitamín C), ktorej účinok ešte zosilňuje kyselina ferulová.

 • C-Tetra Luxe

  Intenzívne antioxidačné sérum s obsahom vitamínu C a výživných olejov z Marakuje, Mandlí a Marhuľe. Rýchlo sa vstrebáva a pokožku nezanecháva mastnú.

 • The Bakuchiol Edition Kit

  Omladenie pre citlivú pleť alebo v tehotenstve s alternatívou retinolu. Čistiaci gél, vitamín C, ochranný krém s SPF a sérum Bakuchiol Peptides

 • The CSA Kit Retinal Edition

  Ideálny krok vpred pre každého, kto má skúsenosti so stredne silnými sérami s vitamínom A a chcel by o niečo pozdvihnúť svoju anti-aging starostlivosť o pleť.

 • The CSA Eye Kit

  Výhodný balíček pre omladenie očného okolia – odličovač, očné séra s vitamínom A a vitamínom C, denný očný krém proti vráskam.

 • Oxy-R Peptides

  Najsilnejšie depigmentačné sérum od Medik8. 1 % Oxyresveratrolu, vitamín C a dvojica rozjasňujúcich peptidov vás zbaví nadmernej pigmentácie, melazmy a tmavých fliačikov na pleti.

 • The CSA Kit Retinol Edition For Men

  Kozmetická sada na omladenie pokožky pre mužov. Protivráskova filozofia obsahuje najpredávanejšie séra s vitamínom C a vitamínom A v strednej sile.

 • The CSA Kit Retinol Edition

  Obsahuje najpredávanejšie séra s vitamínom C a vitamínom A v strednej sile. Obnovíte a revitalizujete pleť a ešte aj ušetríte.

Kozmetické Produkty od ENVY Therapy, Monoderma, PB

 • Zľava!

  Vitaboost C Concentrate ENVY Therapy®

  Intenzívny koncentrát 20% vitamínu C Vitamín C je silný antioxidant, podporuje priridzenú obrannú schopnosť pokožky, obnovuje a spevňuje povrch pleti, zjednocuje jej štruktúru, redukuje farebné nerovnosti a chráni pleť pred vplyvom voľných radikálov.
 • Monoderma C10

  Koncentrované ampulky s obsahom čistého vitamínu C 10 %. Stimulujú tvorbu kolagénu, zmierňujú hyperpigmentáciu, prejavy starnutia pleti i začervenanie

 • PB Serum Daily Acne

  14 dňová kúra na problematickú pokožku a akné. Protizápalové a regeneračné účinky. Zmes Keratináza Kera PB333 (1%), Vitamín A, C, E

 • The Essential CSA Kit

  Vaša pleť bude vďaka kombinácii týchto produktov žiariť zdravím, jemné ryhy a vrásky budú viditeľne minimalizované, pleť bude rozžiarená a vypnutá .

 • ENVY Therapy® Brightening Cream

  Rozjasňujúci krém pre mdlú pokožku, alebo pokožku so sklonom k hyperpigmentáciam.

 • Medik8 C- Tetra sérum

  Obnovte mladistvý jas pleti a bojujte proti viditeľným známkam jej starnutia s ľahkým sérom C-Tetra, ktoré obsahuje sieť antioxidantov vo forme vitamínu C a vitamínu E. Tie spoločne pleť chránia proti voľným radikálom.

Kyselina askorbová na vlasy

Vlasy sú veľmi citlivé na výživovú nerovnováhu. Céčko je antioxidant, ktorý stimuluje správne fungovanie krvných ciev, funkcii kože i vlasov. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti, zvyšuje vstrebávanie železa či chráni bunky žiaroviek pred oxidačným poškodením

 • Beautiful Hair Anna Brandejs

  Beautiful Hair by ANNA BRANDEJS dodá vlasovým vačkom živiny dôležité pre ich výživu i ochranu pred poškodením stresom, zlou životosprávou či znečistením.

 • IRALTONE AGA

  Iraltone AGA poskytuje stopové prvky a vitamíny, ktoré zabraňujú chronickému vypadávaniu vlasov a zároveň zlepšujú hustotu vlasov.

Kozmetika vhodná na použitie pre okolie očí

Krémy a séra s vitamínom C, ktorý ako antioxidant bojuje s voľnými radikálmi a redukuje viditeľné známky starnutia v oblastí očí.

 • Advanced Day Eye Protect™

  Hydratačný krém na jemnú oblasť okolo očí. Redukuje vrásky, chráni jemnú kožu pred slnečným, infračerveným a modrým žiarením, aj pred znečistením a glykáciou. Zbaví vás tiež opuchov a kruhov pod očami. 

 • C – Tetra Eye

  Užite si silu klasického antioxidačného séra C-Tetra s koncentráciou a účinkom priamo cieleným na oblasť očného okolia.

 • Cream Cleanse

  Odstráni každodenné nečistoty i make-up šetrne a upokojí pleť. Hydratáciu zaistí kakaové maslo, pomarančový olej a glycerín. Môže sa používať aj na očné okolie.

 • The CSA Eye Kit

  Výhodný balíček pre omladenie očného okolia – odličovač, očné séra s vitamínom A a vitamínom C, denný očný krém proti vráskam.

Využitie vitamínu C v kozmetike

Ľudské telo má vlastný obranný systém antioxidantov. Tie poskytujú nestabilným voľným radikálom svoj elektrón, čím bránia tomu, aby radikály poškodzovali bunky kože.

Oxidácia je chemická reakcia, pri ktorej vznikajú voľné radikály. Voľný radikál je molekula, ktorá obsahuje nepárne množstvo elektrónov a tie hľadajú kde by sa mohli spáriť. A najčastejšie k tomu využívajú telesnú bielkovinu.

Keď je voľných radikálov viac ako antioxidantov, prestáva tento vlastný obranný mechanizmus pleti fungovať a dochádza k tzv. oxidatívnemu stresu, kedy už koža nie je schopná sa náporu radikálov sama brániť.

Antioxidanty, ako napríklad vitamín C, darujú svoje elektróny voľným radikálom, čím ich stabilizujú, a to zabráni voľným radikálom napádať bunky v tele a spôsobovať choroby.

Predčasné starnutie, nádorové ochorenia, degeneratívne zmeny v organizme, precitlivenosť, zápaly, strata elasticity, pomalá regenerácia všetko spôsobujú hlavne tieto voľné radikály. 

Voľné radikály môžu útočiť na molekuly kolagénu, bunkovú DNA či membrány a oslabovať ich. Spomaľuje sa tak regenerácia kožných buniek, čo vo výsledku vedie k povoľovaniu pleti, strate elasticity a objemu a vzniku vrások. Vitamín C napomáha koži vyrovnať sa s útokmi voľným radikálov, a tým bráni jej predčasnému starnutiu.

Céčko na pleť

Napomáha rozjasneniu, minimalizuje tvorbu pigmentových škvŕn aj redukuje vzniknuté hyperpigmentácie. A pretože pomáha spúšťať syntézu kolagénu v pleti, podporuje jej pružnosť a hustotu, čo sa prejavuje redukciou vrások a prevenciou ich vzniku. Pôsobí aj ako prevencia starnutia v dôsledku slnečného žiarenia.