Objavte pozitívne účinky vitamínu C na pokožku

Vitamín C, inak známy aj ako kyselina askorbová, pomáha regenerácii pokožky, podporuje tvorbu kolagénu v tele, spomaľuje procesy starnutia kože či pomáha chrániť pre UV žiarením.

Využitie vitamínu C v kozmetike

Zaradiť céčko do starostlivosti o pokožku je veľmi rozumné riešenie. Kyselina askorbová už po niekoľkých týždňoch dokáže rozjasniť pleť a pomáha proti hyperpigmentáciam.

Vitamín C je veľmi nápomocný aj tým, že chráni kolagén, ktorý dodáva našej pokožke pružnosť a pevnosť. Stabilizáciou voľných radikálov zabraňuje poškodzovaniu kožnej bunky, čím potláča príznaky starnutia.

Koncentrácia a dávkovanie vitamínu C

Céčko dobrý pomocník, ale pri nesprávnom používaní môže aj dráždiť pokožku. Ďalšou nevýhodou je jeho časté znehodnotenie nesprávnym skladovaním, čo ma často za následok rýchlu oxidáciu. Prečítajte si viac na našom blogu ako si vybrať vitamín C na pleť či ako ho správne skladovať.

Krémy s céčkom

Objavte krémy na viacero typov pleti, ich hydratáciu či anti-aging krémy určené na každodenné použitie. Céčko dodáva krémom antoxidačnú funkciu vďaka lipidom, ktoré pomáhajú pokožku chrániť pred pôsobením voľných radikálov či glykácii.

Sérum s obsahom vitamínu C

Nedajú vám spávať tmavé škvrny na pleti a vrásky? Zjednoťte tón a farby pokožky, podporte ochranu kožných buniek a bojujte proti viditeľným známkam starnutia pomocou efektívnych sér, ktoré majú rôzne obsahy vitamínu C, takže si naozaj vyberite podľa vašich potrieb. Doprajte si maximum, čo vašej pleti dokáže vitamín C ponúknuť.

Kozmetické Produkty od ENVY Therapy, Monoderma, PB

Kyselina askorbová na vlasy

Vlasy sú veľmi citlivé na výživovú nerovnováhu. Céčko je antioxidant, ktorý stimuluje správne fungovanie krvných ciev, funkcii kože i vlasov. Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti, zvyšuje vstrebávanie železa či chráni bunky žiaroviek pred oxidačným poškodením

Kozmetika vhodná na použitie pre okolie očí

Krémy a séra s vitamínom C, ktorý ako antioxidant bojuje s voľnými radikálmi a redukuje viditeľné známky starnutia v oblastí očí.

Využitie vitamínu C v kozmetike

Ľudské telo má vlastný obranný systém antioxidantov. Tie poskytujú nestabilným voľným radikálom svoj elektrón, čím bránia tomu, aby radikály poškodzovali bunky kože.

Oxidácia je chemická reakcia, pri ktorej vznikajú voľné radikály. Voľný radikál je molekula, ktorá obsahuje nepárne množstvo elektrónov a tie hľadajú kde by sa mohli spáriť. A najčastejšie k tomu využívajú telesnú bielkovinu.

Keď je voľných radikálov viac ako antioxidantov, prestáva tento vlastný obranný mechanizmus pleti fungovať a dochádza k tzv. oxidatívnemu stresu, kedy už koža nie je schopná sa náporu radikálov sama brániť.

Antioxidanty, ako napríklad vitamín C, darujú svoje elektróny voľným radikálom, čím ich stabilizujú, a to zabráni voľným radikálom napádať bunky v tele a spôsobovať choroby.

Predčasné starnutie, nádorové ochorenia, degeneratívne zmeny v organizme, precitlivenosť, zápaly, strata elasticity, pomalá regenerácia všetko spôsobujú hlavne tieto voľné radikály. 

Voľné radikály môžu útočiť na molekuly kolagénu, bunkovú DNA či membrány a oslabovať ich. Spomaľuje sa tak regenerácia kožných buniek, čo vo výsledku vedie k povoľovaniu pleti, strate elasticity a objemu a vzniku vrások. Vitamín C napomáha koži vyrovnať sa s útokmi voľným radikálov, a tým bráni jej predčasnému starnutiu.

Céčko na pleť

Napomáha rozjasneniu, minimalizuje tvorbu pigmentových škvŕn aj redukuje vzniknuté hyperpigmentácie. A pretože pomáha spúšťať syntézu kolagénu v pleti, podporuje jej pružnosť a hustotu, čo sa prejavuje redukciou vrások a prevenciou ich vzniku. Pôsobí aj ako prevencia starnutia v dôsledku slnečného žiarenia.