Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu.

Ako peptidy pracujú?

V našej pokožke sa prirodzene nachádzajú rôzne typy peptidov. Peptidy vysielajú signály do buniek, ktoré ich povzbudzujú k produkcii kolagénu a nahradzovaniu toho, čo naše telo prirodzene stráca, keď starneme, takže v podstate pomáhajú zachovať vzhľad zdravej a mladistvo vyzerajúcej pokožky. Pri aplikácií na pleť sa správajú ako spúšťač špecifických buniek, ktoré stimulujú regeneračné procesy v pokožke. Ich reakcia závisí od reťazca peptidov. Tiež fungujú najlepšie, keď sú spárované s antioxidantmi, takže dokážu riešiť viaceré príznaky starnutia pleti naraz.

Aké benefity majú peptidy na pokožku?

Posilňujú kožnú bariéru pred nežiadúcimi baktériami, voľnými radikálmi a UV žiareniu. Zlepšujú pevnosť a pružnosť pokožky, stimulujú novotvorbu kolagénu, a zjemňujú vzhľad vrások. Zmierňujú zápal na pokožke a vyrovnájú pozápalové pigmentácie a tón pokožky. Zároveň pôsobia anti-mikrobiálne, teda zabíjajú baktérie ktoré spôsobujú akné.

Kedy by som mala používať, a ako kombinovať peptidy?

Všetky molekuly peptidov sú vhodné ako v rannej, tak aj nočnej starostlivosti o pokožku. Môžu sa kombinovať s najpoužívanejšími aktívnymi látkami v kozmetike.

Copper PCA Peptides obsahuje nový unikátny komplex proti starnutiu, ktorý sa nazýva Cusodase-P™, čo je zmes aktívnych látok vrátane prielomovej antioxidačnej molekuly Copper PCA Peptides. Ľahká emulzia je vhodná pre všetky typy pleti. Ako jediné peptidové sérum sa neodporúča kombinovať s vitamínom C!

Posilňuje mladistvý vzhlad pleti

 • Zlepšuje vzhľad pokožky poškodenej slnkom
 • Chráni pokožku pred budúcimi prejavmi starnutia
 • Redukuje starecké škvrny a farebné nezrovnalosti
 • Zvyšuje hydratáciu pokožky a tonus
 • Uchováva v pokožke správnu hladinu kolagénu
 • Posilňuje mladistvý jas pokožky a pokožku rozžiari

Copper PCA Peptides môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Najsilnejšie depigmentačné sérum od Medik8 Oxy-R Peptides vás vďaka sile 1 % Oxyresveratrolu, vitamínu C a dvojici rozjasňujúcich peptidov zbaví nadmernej pigmentácie, melazmy a ďalších tmavých fliačikov na pleti. Tekuté sérum prejasní nežiadúce hyperpigmentácie, pozápalové jazvy a mdlý tón pokožky. Napriek vysokej koncentrácií vitamínu C a oxyresveratrolu je OXY-R Peptides vhodné pre všetky typy pokožky, aj pre veľmi citlivú.

Oxy- R Peptides si viete zakúpiť na tomto odkaze

Eyelift Peptides je spevňujúce liftingové sérum na vrásky, ktoré zmierňuje tmavé kruhy, hydratuje a zvyšuje produkciu kolagénu.

Proti tmavým kruhom pod očami

 • Posilňuje spojivové tkanivo okolo očí. Klinické štúdie potvrdili 32% obmedzenie opuchlín očí a 35% obmedzenie tmavých kruhov po 8 týždňoch. Stimuluje bunkovú komunikáciu a obnovu, čo významne pomáha redukovať jemné ryhy a vrásky okolo očí.
 • Hustá, ale napriek tomu jemná báza aktívne zavodňuje a obmedzuje stratu vlhkosti v citlivej oblasti okolo očí – očné okolie je regenerované.
 • Obsahuje špeciálne optické častice, ktoré odrážajú slnečné svetlo, aby vytvorili osobitné maskovanie cez tiene okolo očí.
 • Intenzívny lifting očného okolia

  • Redukuje vrásky, tmavé kruhy a opuchliny pod očami
  • Trvalý liftingový efekt po dobu až 24 hodín
  • Nevysušuje, nevyvoláva zvýšenú citlivosť ani podráždenie pokožky
  • Nelepivé
  • Neparfumované
  • Neobsahuje parabény
  • Bez petrochemických látok
  • Je ideálnym podkladom pod make-up

Eyelift si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Bakuchiol Peptides zjemňujú, upokojujú a obnovujú pleti jej ochrannú bariéru. Pleť je vďaka tomu chránená, bez podráždenia či začervenania a zároveň pružná a spevnená. Olejové sérum, ktoré je prírodná alternatíva k retinolu. Vhodné aj pre veľmi citlivú a reaktívnu pokožku.

4 látky pre krásnu pleť

1,25 % bakuchiol:
Prírodná alternatíva retinolu pôsobí rovnako ako samotný vitamín A, teda stimuluje produkciu kolagénu a zlepšuje hydratáciu pokožky. Obdobne ako retinol omladzuje pleť tým, že pôsobí na génovú expresiu. Má tiež protizápalový účinok, a tým pádom upokojuje zápal a redukuje vznik vyrážok a akné.

Rozjasňujúce prekurzory peptidov:
Lipo-aminokyselina, ktorá sa ľahko vstrebáva do pokožky je schopná inhibovať aktivitu hormónov stimulujúcich melanocyty, a tým pádom pôsobí preventívne proti produkcii kožných pigmentov, čo vedie k rozjasneniu pleti a redukcii nadmernej pigmentácie a stareckých škvŕn.

Pupočník ázijský:
V tradičnej kórejskej starostlivosti o pleť je pupočník ázijský obľúbenou látkou, ktorá má protizápalový účinok a zároveň podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Navyše prispieva k omladeniu pleti, pretože stimuluje produkciu kolagénu I. typu a podporuje proliferáciu kožných buniek.

Inca inchi olej:
Olej zo semien rastliny Sacha inchi je jedným z najväčších prírodných zdrojov omega mastných kyselín. Tie pri lokálnej aplikácii vypĺňajú priestor medzi kožnými bunkami v najvrchnejšej vrstve kože, čím obnovujú fungovanie ochrannej kožnej bariéry, a bránia tak dehydratácii pleti.

Bakuchiol peptides si môžete zakúpiť na tomto odkaze

Clarity Peptides je ľahké multifunkčné sérum, ktoré pôsobí silne protizápalovo a antibakteriálne. Podporuje prečistenie, redukuje pigmentácie, zároveň minimalizuje produkciu kožného mazu, hydratuje pleť. Vyhladzuje viditeľné vrásky a jemné linky. Rozjasňujúce sérum je vďaka množstvu benefitov vhodné pre každý typ pokožky.

Clarity peptides si viete zakúpiť na tomto odkaze.

Sérum s peptidmi proti vráskam Liquid Peptides omladí vašu pleť. Špeciálna technológia s 30% kokteilom peptidov sa postará o redukciu existujúcich vrások a navyše zabráni ich ďalšiemu formovaniu. Tekuté sérum bude vhodné pre každého, kto chce zmierniť prejavy predčasného starnutia pokožky, alebo má suchú pokožku. 

Liquid peptides si viete zakúpiť na tomto odkaze.

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.