Ako na správnu hydratáciu pleti?

Dehydratácia pokožky alebo suchá pleť? Objavte hydratačné masky, sérum či krémy na hydratáciu pokožky

Dehydratácia pleti a suchá pleť nie je to isté

Dehydrovaná pleť je pomerne častý problém. Ale ešte častejšie sa stáva, že nevieme správne identifikovať, čo nás trápi. Suchá pleť a dehydrovaná pleť sú totiž dve rôzne veci.

Elementárny rozdiel je v tom, že suchá pleť nemá dostatok kožného mazu, zatiaľ čo dehydrovaná pleť má akútny nedostatok vody v pokožke. Dokonca aj takáto pleť môže byť na pocit mastná. Inými slovami, je „smädná“ a môže byť citlivá, matná s jemnými šupinkami, prejavuje sa to aj pocitom napätia, svrbenia až štípania. Často vzniká v dôsledku zlej životosprávy, nevhodnou stravou či kvôli vonkajším faktorom, vykúreným priestorom, používaním nevhodných produktov.

Vplyvom nesprávneho používania produktov, nepriaznivého počasia a pod., pleť stráca ochranný lipidový film, ktorý udržiava vodu uzamknutú v pleti. Narušená lipidová bariéra vedie teda k strate vlhkosti pokožky. Prejavuje sa neduživou pleťou, ochabnutím kontúr tváre, mnohopočetnými drobnými vráskami aj mimo dynamických oblastí – plocha líc, krku čela. V koži sa hromadia splodiny látkovej premeny, čo vedie aj k prejavom podobným akné. Azda najviditeľnejším znakom je matnosť pleti, pretože koža stráca schopnosť odrážať svetlo. Hydratácia je základ zdravej pokožky, pomáha redukovať jemné vrásky, zdokonaľuje tón pleti, zvyšuje elasticitu a pevnosť pokožky.

Prečo je potrebná hydratácia pleti?

Pôsobením vnútorných i vonkajších faktorov je pleť stále viac a viac náchylnejšia na poškodenie a podráždenie. Následkom prirodzeného, nevyhnutného procesu starnutia je znížená schopnosť pleti regulovať hydratáciu, regenerovať a chrániť seba samu.

Na pleti pozorujeme malé vrásky, je suchšia a začína sa na nej prejavovať ochabnutosť kontúr. Časom sa vrásky prehlbujú, zvýrazňujú a stávajú sa trvalými. Aby sme zabránili prehĺbeniu jednotlivých problémov, už pri prvotných negatívnych zmenách je potrebné upraviť domácu starostlivosť o pokožku.