Ošetrenie Thesera H je intenzívne hydratačné ošetrenie, ktoré stimuluje bunky aminokyselinami. Aktivuje pokožku pomocou uhličitých mikrobubliniek, ktoré otvoria vodný kanál bunky a dodajú jej vlhkosť. Hydratujú zvnútra, zlepšujú textúru a kontúry tváre. Indikujú prísun kyslíka do buniek, čím stimulujú metabolické procesy a upokojujú pokožku.

Ošetrenie pozostáva z týchto krokov:
1. otvorenie bunky 
2. vytvorenie aktivačného média pre bunky
3. hydratácia a výživa bunky
4. izolácia – zabraňuje strate vody, udržuje vlhkosť v pokožke.

Hlavné aktívne látky ošetrenia Thesera H

Fulleren – najsilnejší antioxidant, prevyšuje ostatné antioxidanty ako sú vitamíny C a E. Fulleren v pokožke absorbuje toxíny. Zmierňuje dopad UV poškodenia a enviromentálneho znečistenia. Je veľmi stabilný a neovplyvňuje ho ani teplo a svetlo.

Miseon tree – rastlina, ktorá rastie iba v Kórey, pôsobí antioxidačne a regeneračne. Má schopnosť regenerovať poškodené DNA bunky.

Viacmolekulárna kyselina hyalúronová – má hydratujúce, elastizujúce a regeneračné vlastnosti. Zabraňuje strate vody z povrchu pokožky a zlepšuje funkciu kožnej bariéry pred škodlivými látkami. Hydratuje tkanivá tým, že udržiava vodu a v prípade potreby ju uvoľnuje, vďaka čomu sú tkanivá pružnejšie. Aktivuje mechanizmy tvorby epitelového tkaniva, obnovy poškodených tkanív a stimuluje syntézu kolagénu, ktorý zabraňuje starnutiu.

Hyaluronát sodný – pôsobí proti vráskam, spevňuje a hydratuje pleť. Posilňuje správnu funkciu kožnej bariéry a zaručuje okamžitý liftingový efekt.

Kyselina mliečna, citrónová a salicylová – odstránia odumretú rohovinu, zvýšia vstrebateľnosť pokožky, rozpustia zoxidovaný maz z pórov a dodajú rozžiarený vzhľad pleti.

Kyselina polyglutámová – dopĺňa účinky kyseliny hyalúronovej. Prirodzene sa vyskytuje v organizme, a preto jej používanie nemá vedľajšie účinky. Chronologickým stárnutím sa množstvo kyseliny hyalurónovej v pokožke znižuje. Rozklad kyseliny hyalurónovej zapríčiňuje enzým hyaluronidáza.

Tento enzým štiepi kyselinu hyalurónovú v medzibunkovom priestore a umožňuje preniknutiu baktérií do tkanív. Podporuje šírenie infekcií a nádorov. Práve kyselina polyglutámová spomaľuje účinok tohto enzýmu a tým udržuje v pokožke kyselinu hyalurónovú, kolagén aj elastín.

Niacinamíd – hydratuje a chráni pleť pred prirodzenou stratou vody do okolia. Má liftingový účinok a redukuje jemné vrásky. Zlepšuje a podporuje kožnú bariéru. Reguluje tvorbu mazu a hyperpigmentácie.

Hĺbková hydratácia vďaka akvaporínom

Akvaporíny, nazývané aj vodné kanály, sú proteíny tvoriace kanály v plazmatickej membráne, ktoré umožňujú transport vody z alebo do bunky. Samotná plazmatická membrána je pre vodu priepustná iba minimálne. Akvaporíny sú veľmi špecifické a neprepustia ióny ani iné malé molekuly.

Technológia a hodnoty Thesera

Značka vznikla v roku 2012 v Kórey, kde sa výskumný a vývojový tím Thesera neustále snaží vyvíjať lepšie a efektívnejšie produkty, aby sme dosiahli zdravú a krásnu pleť. Produkty Thesera sú založené na vlastnej a patentovanej technológii TDN vyvinutej interne. Táto technológia umožňuje veľmi presné podanie účinných látok, aby sa dosiahli veľmi efektívne výsledky. Silne sa zameriava na prírodné ingrediencie, ktoré prostredníctvom špičkových technológií posilňujú kožný mikrobióm, aby bola vaša pleť zdravá a krásna.

Exkluzívna patentovaná technológia THESERA pre PLGA nanočastice pre kozmetiku, ktorá zvyšuje vstrebávanie a trvácnosť tým, že aktívne zložky do pokožky vstrebáva postupne a intenzívne. Nanonosiče, ktoré sú netoxické a dajú sa regulovať teplotou alebo pH. Dvojité zapuzdrenie zvyšuje stabilitu a kontroluje pH, teplotu a čas. Chráni aktívne zložky pred vonkajším prostredím a aktívne zložky obsiahnuté v PLGA nanočasticiach sa postupne uvoľňujú do pokožky. PLGA (poly(mliečna-ko-glykolová kyselina)) má biologickú odbúrateľnosť, ktorá sa v tele úplne rozloží na kyselinu mliečnu a kyselinu glykolovú a je to neškodný polymér schválený FDA a vylučovaný ako CO2 prostredníctvom telesného metabolizmu. Patent č. 10-2304048 PLGA nanočastice pre kozmetiku Pozostáva z kyseliny glykolovej, kyseliny mliečnej, kyseliny salicylovej, adenozínu, niacínamidu, kyseliny hyalurónovej, kolagénu, acetylhexapeptidu, glutatiónu a ceramidu.