Prečo by vo vašej starostlivosti o pleť nemal chýbať toner.

Spomedzi všetkých kozmetických produktov je to práve toner, ktorý najčastejšie chýba v domácej starostlivosti klientov. Mnohokrát je tiež nesprávne prezentovaný ako ďalší krok v čistení pokožky. Nie je to však pravda. Funkcia tonera nie je dočistenie pokožky, a nie je ani nevyhnutné ho aplikovať pomocou vatových tampónov. Z pokožky sa nikdy neumýva, ale vrství sa ďalšími produktami ako sérum, alebo krém.

Tonery sú určené na vyrovnanie pH našej pokožky, a zachovanie zdravého mikróbiomu našej kožnej bariéry. Toner je prvý krok vo výžive pleti. Naša pokožka má prirodzene kyslé pH, ktoré sa pohybuje medzi 4,5 až 5,5. Všetky hodnoty pH pod 7 sa určujú ako kyslé, a nad 7 ako alkalické.

Načo slúžia tonery?

Počas odličovania a čistenia pokožky sa môže stať, že odstránime nielen nečistoty a zvyšky kozmetických produktov, ale aj našu prirodzenú ochrannú bariéru a teda zmeníme jej pH. Táto zmena spôsobuje povrchovú dehydratáciu, zvýšenú citlivosť a následne aj zvýšenú produkciu mazu. Tonery prinavrátia pokožke potrebné kyslé pH, zlepšujú vstrebávanie kozmetických produktov, hydratujú a udržiavajú zdravý mikrobióm na povrchu pokožky.

Toner slúži nielen na udržanie optimálneho pH na pokožke, ale podľa zloženia výrazne napomáha k dosiahnutiu zdravej pokožky. Exfoliačné tonery regulujú tvorbu mazu, zlepšujú reliéf pokožky, stimulujú bunkovú obnovu a minimalizujú vzhľad pórov. Okrem toho kyseliny zjednocujú tón pleti, a odstraňujú pigmentácie. Hydratačné a výživne tonery dodajú pleti pocit komfortu, pôsobia antioxidačne a upokojujúco.

Ako správne používať toner na pleť?

Tonery sa aplikujú vždy ako druhý krok po čistení pokožky, používame ich v rannej aj večernej starostlivosti. Primerané množstvo tonera si nanesieme do dlaní a rovnomerným tlakom ho vtlačíme na tvár, krk a aj dekolt. Ak ho chcete aplikovať pomocou vatových tampónov odporúčam ich predtým navlhčiť vodou. Vďaka tomu ostane toner na povrchu tampóna a nenasiakne ho suchá buničina, týmto spôsobom výrazne znížite spotrebu tonera.

  • Tonery sa aplikujú vždy ako druhý krok v starostlivosti na odlíčenú pokožku,
  • na aplikáciu tonera nepotrebujeme vatové tampóny, môžeme ho naniesť do dlaní, a následne jemne vtláčať do pokožky. Ak preferujete vatové tampóny nie je potrebné vyvíjať silný tlak, alebo šúchanie, stačí jemné pritláčanie.
  • Ak obsahuje toner exfoliačné kyseliny zaraďujte ho podľa odporúčania výrobcu. Silnejšie koncentrácie nie sú žiadúce na každodenné používanie.
  • Pokiaľ máte citlivú pleť tonery s obsahom kyslín aplikujte na navhlčený vatový tampón, znížite tak riziko podráždenia,
  • v prípade, že sa toner predáva v spreji môžete ho reaplikovať viackrát cez deň, ako rýchlu hydratáciu a osvieženie pre pleť. Týmto spôsobom môžete naniesť toner aj na mejkap. Z dostatočnej vzdialenosti nenaruší farebnú vrstvu, naopak predĺži trvácnosť produktov.

7 Skin Method

Možno ste už počuli o tomto trende z kórejskej starostlivosti o pleť. Je to technika kedy 7krát po sebe opakujete aplikáciu hydratačného, alebo výživného tonera. Na jemne vlhkú pleť po odlíčení postupne vrstvíte toner, ktorý dodá pokožke extra hydratáciu a žiarivý vzhľad. Hlavným benefitom tejto techniky je, že vrstvenie zaručí rovnomernú a kvalitnú penetráciu aktívnych látok do pokožky čím výrazne zlepší jej kvalitu a vzhľad. Pri tejto technike nepoužívajte tonery s obsahom alkoholu, exfoliačných kyselín, alebo syntetických vôní, ich vrstvenie by mohlo spôsobiť nežiadúcu iritáciu. Z našej ponuky je k tejto technike ideálny tento toner https://iivs.sk/produkt/daily-refresh-balancing-toner/.

Ako si vybrať toner z Našej ponuky podľa typu pleti?

Mastná a problematická pokožka

Neostrata Clarify Oily Skin Solution
Medik8 Pore Minimising Tonic

Normálna a zmiešaná pokožka

Medik8 Press & Glow Tonic

Suchá a citlivá pokožka

Medik8 Daily Refresh Balancing Toner

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.