Orálna fotoprotekcia Heliocare

SPF ochranu nie vždy používame v dostatočnom množstve, alebo ju zabúdame použiť na všetky časti tela, ktoré sú vystavené slnečnému žiareniu. Reaplikácia SPF ochrany po pár hodinách na slnku tiež nie je samozrejmosť pre každého, preto sa vieme na priamom slnečnom žiarení ľahko spáliť. Aj keď sme si mysleli, že ranná dávka krému s SPF faktorom Nás ochráni počas celého dňa.

Perorálne tablety zvyšujú antioxidačnú ochranu pokožky, a zamedzujú jej poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Tablety nikdy nenahradzujú krémy. Ich sila, alebo účinnosť sa nedá vyčísliť ako pri topickej ochrane. Tablety Vám zabezpečia vyššiu ochranu pokožky.

Prečo je ochrana pred ultrafialovým žiarením tak dôležitá?

 • dlhodobá expozícia UV žiareniu zvyšuje riziko rakoviny pokožky
 • UV žiarenie je najviac zodpovedné za predčasné starnutie pokožky
 • UV žiarenie stimuluje vznik hyperpigmentácii a melasmy
 • UV žiarenie poškodzuje kolagénové vlákna a spôsobuje vznik vrások

Je orálna fotoprotekcia naozaj účinna, a chráni pokožku?

Najviac preukázanu účinnosť má Polypodium leucotomos, ktorý je aj hlavnou zložkou Heliocare oral tabliet, patrí k juhoamerickému druhu paprade nazývanej Polypodiaceae. Pôsobí ako silný antioxidant s preukázanými foto a imunoprotektivnými účinkami proti ultrafialovému (UV) žiareniu. Tento exktrakt z paprade sa používa pri liečbe rôznym kožným ochorení ako je atopická dermatitída, psoriáza alebo melazma.

P. leucotomos znižuje oxidačné poškodenie DNA vytvorené UV žiarením zvýšením aktivity endogénnych antioxidačných systémov zodpovedných za blokovanie tvorby reaktívnych foriem kyslíka (ROS).“ Poškodená DNA ovplyvňuje bunkovú regeneráciu, čím zvyšuje riziko rakoviny kože a fotostarnutia.

Účinky perorálnych tabliet na pokožku

 • poskytujú maximálnu ochranu pred kompletným UV spektrom  (UVB, UVA, HEVis a IR-A)
 • Fernblock ® spomaľuje tvorbu voľných radikálov spôsobených UV žiarením. Chráni Langerhanové bunky a zachováva ich funkčnosť. Redukuje voľné radikály až o 50%.
 • zabraňuje vzniku pigmentácií spôsobenej UV žiarením
 • rovnomerne chráni celý povrch pokožky, zvyšuje jej odolnosť voči spáleniu a začervenaniu až o 300%
 • chráni pred alergiou na slnko a predčasným šedivením vlasov, zlepšuje vitiligo, melazmu a psoriázu
 • opravuje slnkom poškodenú DNA v kožných bunkách
 • spomaľuje starnutie pokožky

V e-shope nájdete dostupné tieto varianty perorálnych Heliocare tabliet:

Obľúbené na našej blogovej poradni:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať?

Vitamín C na pleť a vlasy, prečo a ako ho používať? Vitamínu C v kozmetike v posledných rokoch nesmierne stúpa na obľúbenosti. Prečo je tomu tak? A čo všetko by ste mali o ňom vedieť v prípade, že ho chcete „céčko“ zaradiť do svojej starostlivosti o pleť? Vďaka čomu vitamín C napomáha významne udržiavať… Celý článok.

Podľa čoho si vybrať Heliocare krém?

Španielska značka Heliocare má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov s UV ochranou vo viacerých kozmetických líniach. Preto nie je ľahké vybrať si ten správny krém na váš typ pleti. Zhrnuli sme preto vlastnosti produktov z našej ponuky… Celý článok.