Jednoduchá, ale funkčná CSA filozofia Medik8

Vitamín C a SPF počas dňa a Vitamín A na noc

Presne táto kombinácia aktívnych látok sa skrýva za firemnou filozofiou Medik8 kozmetiky. Ultimátne poslanie firmy a slogan firmy je získať krásnu pleť pre život ( beautiful skin for life v originálnej verzii). Ako však tu krásnu pokožku dosiahnuť? Jednoducho.

Dodržiavaním CSA filozofie docielite nielen prevenciu pred ďalším poškodením pleti, ale aj korekciu jej nedostatkov. Už od roku 2009 kedy značka vznikla sa im osvedčila táto neuveriteľne jednoduchá a vedecky podložená metóda. Stačí používať vitamín C a ochranný krém s SPF počas dňa a produkty s obsahom vitamínu A v noci.

Vitamín C

Kvalitne formulovaný a stabilizovaný vitamín C poskytuje nesmierne dôležitú antioxidačnú ochranu našej pokožke. Okrem toho stimuluje tvorbu kolagénových vlákien a zlepšuje vzhľad jemných vrások. Vitamín C viditeľne redukuje nežiadúce hyperpigmentácie a celkovo zjednocuje tón pleti. Aplikujte vitamín C ráno a vaša pokožka bude chránená pred oxidatívnym stresom a voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pokožky. V portfóliu značky nájdete široký výber produktov s obsahom vitamín C, a viete si na mieru vybrať produkt podľa stavu vašej pleti.

SPF ochrana pleti

Čo znamená SPF (Sun Protection Factor)?

V preklade je to slnečný ochranný faktor, povinne musí byť uvedený na prednej strane výrobku. Jeho číslo znamená čas, ako dlho dokáže opaľovací krém chrániť pokožku pred sčervenaním a spálením UVB lúčmi v porovnaní s tým, za ako dlho by sa spálila bez ochranného krému. Ak Vaša pokožka vydrží na slnku 15 minút bez začervenania, delíte ňou žiadaný čas a podľa toho si určíte faktor. Jednoduchý príklad: chcete ísť na štyri hodiny na slnko 240/15 = 16. Takže musíte použiť ochranný faktor 16 a viac. Toto číslo je však platné iba za predpokladu, že ste použili dostatočné množstvo produktu. V priemere by to malo byť okolo 2mg na 1cm2 kože. Čo znamená že 75ml balenie by Vám nemalo vydržať viac ako 3 dôsledné aplikácie na celé telo. (také číslo ste nečakali však?) Ak používate veľmi malé množstvo produktu znižujete ochranný faktor a tak SPF 50 zaručuje ochranu na úrovni SPF 30.

Denná aplikácia SPF ochrany je nevyhnutná pre zdravú pokožku.

Slnečné žiarenie je zodpovedné až z 80% za predčasné starnutie pokožky. Toto poškodenie vzniká nielen počas slnečných dní. UVA žiarenie, ktoré spôsobuje DNA poškodenie preniká aj cez zamračené dni. Preto by sme hlavne zo zdravotného hľadiska mali preventívne zabrániť týmto zmenám, a aplikovať SPF denne na našu pokožku. Takáto prevencia je základom k mladistvo pôsobiacej a zdravej pokožke. Medik8 má vysokokvalitné produkty, ktoré nie sú mastné, alebo lepkavé a dôkladne chránia pleť pred slnečným žiarením. Okrem toho obsahujú antioxidanty a hydratačné zložky, ktoré chránia a vyživujú pleť.

Vitamín A

Medik8 patrí medzi kozmetické značky s najväčším výberom produktov s obsahom vitamínu A ( retinol), a ponúka široký výber sér a krémov na omladenie pokožky. Vitamín A má vedecky najviac preukázateľné výsledky na omladenie pokožky.

Retinol ponúka množstvo benefitov pre pokožku:

  • urýchľuje bunkovú obnovu
  • stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu v pokožke
  • má významné protizápalové účinky
  • reguluje tvorbu kožného mazu
  • zjednocuje hyperpigmentácie a zjednocuje tón pokožky
  • odstraňuje odumreté kožné bunky a pôsobí exfoliačne
  • zlepšuje štruktúru pleti

Pre optimálny výsledok je dôležité, aby bol vitamín A stabilizovaný a nespôsobil podráždenie pleti. Z tohto dôvodu všetky produkty s obsahom vitamínu A Medik8 majú TR technológiu, ktorá zaručí kontrolované dávkovanie aktívnej látky a zabezpečí tak maximálnu účinnosť s minimálnym podráždením. 

Eshop s kozmetikou

Kozmetické sety, doplnky, peeling a maska, krémy, tonery či sérum na pleť, ampulky, koncetráty, makeup, odličovače, opaľovací sprej aj výživové doplnky na pokožku i vlasy od značiek ENVY Therapy®, Medik8, Heliocare, Jalupro

Viac z nášho blogu:

C tetra cream medik8

Britská kozmetická značka Medik8

Kozmetická značka Medik8 bola založená v roku 2009 kozmetickým chemikom Elliotom Isaacsom. Vedcovi sa nepáčil trend “čistej” a prírodnej kozmetiky na trhu, ktorý spochybňoval…

Objavte náš obchod s kozmetikou

S gélom na čistenie pórov s kyselinou…

25,00 

Koncentrované ampulky s obsahom čistého vitamínu C…

19,00 

Kozmetická pomôcka ENVY Therapy Wrinkle Eraser vďaka…

89,00 

Ultrasonická špachtla ENVY na účinné domáce ošetrenie.…

79,20 

Základom každej starostlivosti o pleť by malo…

20,00 

Intelligent Retinol 3TR je obohatený o klimbazol,…

40,00 

Gél krém je určený na domácu starostlivosť…

59,00 

Vysoká širokospektrálna fotoimunoprotekcia s ľahkou gélovou textúrou…

23,90 

Výhodné balíčky ENVY Therapy

Liftingová pleťová maska redukuje vrásky, stimuluje tvorbu…

59,28 

Intenzívne protizápalové sérum a ľahký gélový krém…

89,70 

Unikátne ampulky so silným vitamínovým kokteilom napomáhajú…

127,70 

Výhodný balíček ENVY Therapy® brightening produktov na…

97,30 

Unikátne ampulky so silným vitamínovým kokteilom a ultrasonická špachtla ENVY pre ich ešte lepšie vstrebanie a komplexné domáce ošetrenia. Dvojica, ktorá patrí k sebe a teraz ešte aj za výhodnú cenu