Čo by nemalo chýbať vo vašej starostlivosti o pokožku?

Bez ohľadu na stav, typ alebo vek pokožky by sme vždy mali brať ohľad na fyziologické potreby pleti a podľa toho vyberať aj aktívne látky, ktoré budú tvoriť stabilnú súčasť domácej starostlivosti o pleť. Vďaka rešpektovaniu týchto základných potrieb ľahšie dosiahneme, alebo udržíme zdravú pokožku.

Co by nemalo chybat domacej strarostlivosti o plet, co je exfoliacia a na co sluzia antioxidanty a aktivne latky

Antioxidanty zabránia radikalom napadnúť bunky

Pokožka je denne vystavená enviromentalnemu stresu a množstvu voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidatívny stres a podporujú predčasné starnutie pokožky. Oxidácia je chemická reakcia, pri ktorej vznikajú voľné radikály. Voľný radikál je molekula, ktorá obsahuje nepárne množstvo elektrónov a tie hľadajú kde by sa mohli spáriť. A najčastejšie k tomu využívajú telesnú bielkovinu. Antioxidanty však darujú svoje elektróny voľným radikálom, čím ich stabilizujú, a to zabráni voľným radikálom napádať bunky v tele a spôsobovať choroby. 

Antioxidanty slúžia nato, aby zneškodnili oxidanty a zabránili nepriaznivým vplyvom voľných radikálov, alebo zmiernili ich dopad na náš organizmus. Nebezpečné voľné radikály vznikajú hlavne zo znečisteného životného prostredia, konzumáciou niektorých liekov, vplyvom rtg. žiarenia, vplyvom ultrafialového žiarenia (áno aj solária sem patria) a takisto nedostatočnou regeneráciou organizmu ( radikály vznikajú aj pri metabolizme).

Medzi najúčinnejšie antioxidanty patria vitamín C, E a A, rastlinné extrakty ako zo zeleného čaju, aloe vera extrakt, morské riasy a za studena lisované prírodné oleje. Z našej ponuky môžeme odporučiť tieto produkty na ochranu pokožky:

Exfoliácia -naštartujte bunkovú obmenu odstránením odumretej rohoviny

Vekom sa bunkový metabolizmus spomaľuje a na povrchu pokožky sa usadzuje väčšie množstvo odumretej rohoviny. Aby sme stimulovali bunkovú obnovu a pomohli tvorbe kolagénu i vstrebávaniu produktov, musíme tieto odumreté bunky odstrániť. Nato slúži exfoliácia.

Iba vďaka exfoliácii bude pokožka hladká na dotyk a viditeľne rozžiarená. Poznáme viacero druhov, mechanickú, enzymatickú a chemickú. Podľa osobnej preferencie a skúsenosti si vyberáme vhodný typ produktu.

Odporáčané produkty na exfolikáciu pleti

Aktívne látky na posilnenie bunkovej obnovy

Zaraďujeme k nim látky, ktoré stimulujú novotvorbu kolagénu a posilňujú bunkový metabolizmus. Medzi najúčinnejšie zložky patria peptidy, retinoidy, vyššie koncentrácie vitamínu C alebo aj niacinamid.

Okrem toho, že sa správajú ako katalyzátor syntézy kolagénu, pôsobia aj antioxidačne a zabraňujú pred degradáciou kolagénu.

Čo čítať ďalej:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Najobľúbenejšie v eshope