Čo by nemalo chýbať vo vašej starostlivosti o pokožku?

Bez ohľadu na stav, typ alebo vek pokožky by sme vždy mali brať ohľad na fyziologické potreby pleti a podľa toho vyberať aj aktívne látky, ktoré budú tvoriť stabilnú súčasť domácej starostlivosti o pleť. Vďaka rešpektovaniu týchto základných potrieb ľahšie dosiahneme, alebo udržíme zdravú pokožku.

Co by nemalo chybat domacej strarostlivosti o plet, co je exfoliacia a na co sluzia antioxidanty a aktivne latky

Antioxidanty zabránia radikalom napadnúť bunky

Pokožka je denne vystavená enviromentalnemu stresu a množstvu voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidatívny stres a podporujú predčasné starnutie pokožky. Oxidácia je chemická reakcia, pri ktorej vznikajú voľné radikály. Voľný radikál je molekula, ktorá obsahuje nepárne množstvo elektrónov a tie hľadajú kde by sa mohli spáriť. A najčastejšie k tomu využívajú telesnú bielkovinu. Antioxidanty však darujú svoje elektróny voľným radikálom, čím ich stabilizujú, a to zabráni voľným radikálom napádať bunky v tele a spôsobovať choroby. 

Antioxidanty slúžia nato, aby zneškodnili oxidanty a zabránili nepriaznivým vplyvom voľných radikálov, alebo zmiernili ich dopad na náš organizmus. Nebezpečné voľné radikály vznikajú hlavne zo znečisteného životného prostredia, konzumáciou niektorých liekov, vplyvom rtg. žiarenia, vplyvom ultrafialového žiarenia (áno aj solária sem patria) a takisto nedostatočnou regeneráciou organizmu ( radikály vznikajú aj pri metabolizme).

Medzi najúčinnejšie antioxidanty patria vitamín C, E a A, rastlinné extrakty ako zo zeleného čaju, aloe vera extrakt, morské riasy a za studena lisované prírodné oleje. Z našej ponuky môžeme odporučiť tieto produkty na ochranu pokožky:

 • Copper PCA Peptides

  Copper PCA Peptides posilňuje mladistvý vzhľad pleti, pretože jej dodáva hydratáciu, posilňuje tvorbu kolagénu, chráni ju pred pôsobením voľných radikálov a obmedzuje vznik hyperpigmentácií.

 • Super C Ferulic

  Najsilnejšie sérum s vitamínom C od Medik8. Obsahuje vysoko stabilnú 30% kyselinu ethylaskorbovú (vitamín C), ktorej účinok ešte zosilňuje kyselina ferulová.

Exfoliácia -naštartujte bunkovú obmenu odstránením odumretej rohoviny

Vekom sa bunkový metabolizmus spomaľuje a na povrchu pokožky sa usadzuje väčšie množstvo odumretej rohoviny. Aby sme stimulovali bunkovú obnovu a pomohli tvorbe kolagénu i vstrebávaniu produktov, musíme tieto odumreté bunky odstrániť. Nato slúži exfoliácia.

Iba vďaka exfoliácii bude pokožka hladká na dotyk a viditeľne rozžiarená. Poznáme viacero druhov, mechanickú, enzymatickú a chemickú. Podľa osobnej preferencie a skúsenosti si vyberáme vhodný typ produktu.

Odporáčané produkty na exfolikáciu pleti

 • ENVY Therapy® Brightening Peeling

  Rozjasňujúci peeling na zjemnenie pokožky na doma. Čistí, odstráni odumreté bunky aj pripraví pleť na lepšie vstrebávanie aktívnych látok zo sér a krémov.

 • Press & Glow Tonic

  Jemný kyselinový toner. Podporuje prirodzenú exfoliáciu pokožky. Obvzlášť vhodný na citlivú a reaktívnu pokožku, ktorá reaguje na silnejšie koncentrácie kyselín či mechanické peelingy.

 • Sleep Glycolic™

  Obsahuje 10% zapuzdrenú kyselinu glykolovú s pH 3.5, ktorá sa uvoľňuje postupne. Preto má peeling napriek silnému účinku nízky iritačný potencionál.

Aktívne látky na posilnenie bunkovej obnovy

Zaraďujeme k nim látky, ktoré stimulujú novotvorbu kolagénu a posilňujú bunkový metabolizmus. Medzi najúčinnejšie zložky patria peptidy, retinoidy, vyššie koncentrácie vitamínu C alebo aj niacinamid.

Okrem toho, že sa správajú ako katalyzátor syntézy kolagénu, pôsobia aj antioxidačne a zabraňujú pred degradáciou kolagénu.

 • Bakuchiol Peptides

  Zjemňujú, upokojujú a obnovujú pleti jej ochrannú bariéru. Pleť je vďaka tomu chránená, bez podráždenia či začervenania a zároveň pružná a spevnená.

 • Clarity peptides

  Získajte krásnu, zjednotenú a zdravo rozžiarenú pleť bez jedinej chybičky. Peptidové sérum s obsahom Niacinamídu.

 • Crystal Retinal 1

  Crystal Retinal 1 je sérum s vitamínom A vhodné pre precitlivenú pleť, pleť citlivú na retinoidy a vhodné skrátka pre každého, kto má z aplikácie vitamínu A obavy. 

Čo čítať ďalej:

Načo slúžia peptidy v kozmetike? Podľa čoho si ich vyberať?

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré majú schopnosť tvoriť bielkoviny potrebné pre stimuláciu tvorby kolagénu a elastínu. Presnejšie povedané; kolagén sa skladá z troch polypeptidových reťazcov, takže pridanie peptidov do vašej starostlivosti bude stimulovať pokožku k tvorbe kolagénu… Celý článok

Ako správne zaradiť a používať peeling na pleť?

Dehydrovaná, zapálená alebo aj na dotyk drsná pokožka je neraz spôsobená nesprávnym používaním peelingu. Ako je to možné? Naša pokožka sa obnovuje v priemere každých 15 až 30 dní. Čím sme starší, tým je tento proces pomalší. V zrelom veku tento proces trvá dokonca až 60 dní. V prípade, že… Celý článok.

Najobľúbenejšie v eshope

 • Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator

  Určený na problematickú pleť. Veľmi ľahký matujúci denný hydratačný krém bez obsahu olejov a aktivátor kyseliny glykolovej, ktorý ešte podporí pleť v boji proti akné.

 • Clarity peptides

  Získajte krásnu, zjednotenú a zdravo rozžiarenú pleť bez jedinej chybičky. Peptidové sérum s obsahom Niacinamídu.

 • Crystal Retinal 3

  Viditeľne zjemňuje pokožku. Obsahuje všetky výhody retinolu proti starnutiu. Zlepšite nočnú starostlivosť o pokožku. Redukcia jemných vrások už za 4 týždne,

 • Envy Therapy 3-in-1 Ultrasonic Therapy

  Ultrasonická špachtla ENVY na účinné domáce ošetrenie. Kozmetický prístroj „tri v jednom“ na čistenie pleti, omladenie a starostlivosť o pokožku

 • ENVY Therapy® Hair Ampoules

  Jedinečné zloženie a jednoduché používanie. Účinné pri vypadávaní vlasov, posilňujú vlasové vlákno, čo má za následok pevnejšie a hustejšie vlasy.

 • Zľava!

  ENVY Therapy® Match the Patch Combo

  Kombinácia čistiacej ílovej masky a jednorázových náplasti na lokálne použitie.

 • HELIOCARE 360º Age Active Fluid SPF 50

  Ultraľahký hydratačný fluid. Širokospektrálna ochranu na vysokej úrovni a trojitý komplex proti starnutiu. Pomáha predchádzať viditeľným známkam starnutia.

 • Jalupro® Drink

  JALUPRO® Drink je unikátny biologicky aktívny potravinový doplnok pre omladenie pleti na základe aminokyselín. Obsahuje presne vyváženú zmes aminokyselín: Glycín, L-prolín a L-lyzín.

 • Neostrata® Gel Plus

  Neostrata® Gel Plus zlepšuje čistotu pórov, zjemňuje hrubú textúru a jemné vrásky. Gél je ideálny na používanie v horúcom a vlhkom počasí. Pokožka bude po jeho používaní zdravšia, hladšia a viac prejasnená.

 • PB Serum Daily Acne

  14 dňová kúra na problematickú pokožku a akné. Protizápalové a regeneračné účinky. Zmes Keratináza Kera PB333 (1%), Vitamín A, C, E